POKAL KONJIŠKEGA KONJA 2022 (Horse Cup 2022)

1. pokalna tekma – Črnomelj
25.04.2022
Naši karateisti 2. najboljši klub
16.05.2022

Dne 07.05.2022 so se člani Karate kluba Polzela udeležili mednarodnega turnirja »POKAL KONJIŠKEGA KONJA 2012« v Slovenskih Konjicah. Konkurenca je bila izredno močna, saj je bilo na tekmovanju prijavljeno 550 udeležencev iz 76 klubov in 8 držav, Polzelski klub je zastopalo 9 tekmovalcev.

Odlično formo kaže naš najmlajši tekmovalcev Tjan Mešič, ki je v močni konkurenci športnih borb dečkov do 35 kg osvojil odlično 2. mesto. Med mlajšimi tekmovalci se je odlično izkazal Ažbe Mlačnik, ki je v kategoriji ml. kadetov do 45kg osvojil odlično 3. mesto.

Kasneje so na vrsto prišli naši izkušenejši tekmovalci, ki so v močni mednarodni konkurenci dosegli izredne dosežke. Zoja Avžner je klonila šele v finalu proti tekmovalki, ki sodi v sam svetovni vrh karateja in tako osvojila 2. mesto. Laura Bergant je tokrat nastopila v dveh kategorijah in osvojila dve kolajni, bronasto kolajno je osvojila v kategoriji do 55 kg ter srebrno kolajno v kategoriji do 61kg. V kategoriji je po krajšem premoru nastopila tudi Nika Šenica, ki se je uspešno vrnil na tatamije in z dvema zmagama osvojila 3. mesto.

Brez odličja so tokrat ostali; Matic Čeh, Žiga Trbovšek in Maks Vidmajer.

Tekmovalce je vodila in strokovno usmerjala trenerka Nika Šenica.