Mladinsko balkansko prvenstvo 2021 – Reka, Hrvaška

22.11.2021
1. kolo KOFUKAN šolske lige 2021
29.11.2021
Od 26.-28.11.2021 je v Reki potekalo 21. Balkansko prvenstvo za kadete, mladince in U21. Nastopilo je 731 tekmovalcev iz 13-ih držav Balkana (Slovenija, Hrvaška, Bosna, Srbija, Albanija, Kosovo, Črna Gora, Severna Makedonija, Romunija, Bolgarija, Grčija, Ciper in Turčija). Prvenstva so se udeležila tudi štiri tekmovalke iz Karate kluba Polzela;

Nika Šenica, Aneja Jesenek Rojšek, Laura Bergant in Zoja Avžner. Nika Šenica je na visoko oviro naletel že v prvem krogu. Na tatamije je stopila tudi Aneja Jesenek Rojšek, ki je prvi krog suvereno zmagala, v drugem krogu pa po dobri predstavi v zadnjih sekundah naredila napako in žal izgubila. V kategoriji mlajših članic je nastopila Laura Bergant, ki je po  tesnem porazu v repasažnem boju proti Grkinji osvojila 7. mesto. Zadnji nastop na prvenstvu je pripadel Zoji Avžner, ki je svoje nastope opravila z odliko in po 4 zmagah osvojila 3. mesto v kategoriji mladink do 59kg.

Po kolajni na otroškem Balkanskem prvenstvu leta 2018 nas je ponovno razveselila ZOJA AVŽNER, ki je v močni kategoriji mladink do 59 kilogramov osvojila bronasto medaljo. Suvereno je premagala reprezentantko Bosne, Srbije in Hrvaške žal pa v polfinalni borbi v zadnji sekundi izgubila borbo proti Makedonki. Repasaž je suvereno zmagala proti nasprotnici iz Grčije z rezultatom 7:1.

ČESTITKE ZOJI za vrhunske borbe in osvojeno medaljo na zelo močnem tekmovanju.

3. MESTO - Zoja Avžner (Mladinke do 59 kg)