MLADINSKO DRŽAVNO PRVENSTVO 2010

27.11.2010
KOFUKAN POKAL 3. TEKMA
14.12.2010

Dva državna prvaka en podprvak in tri tretja mesta so izkupiček iz državnega prvenstva, ki je potekal v soboto 4.12.2010 v Žalcu.

V Žalcu smo zopet bili priča simbiozi, organizator državnega prvenstva Karate zveza Slovenije je poskrbel, da je bilo tekmovanje objektivno in hitro izpeljano, tehnični organizator karate klub Nestor pa je poskrbel, da smo se v lepo pripravljeni dvorani tehnično dovršeni asistenčni ekipi dobro počutili. Vse to pa je pripomoglo, da smo se domov vrnili z dvema državnima prvakoma. Najprej nas je razveselil Juš Jagarinec, ki je v kategoriji st. dečkov do 45 kg prepričljivo premagal konkurenco in osvojil 1. mesto, sledil je zmagoviti pohod Luka Deberška, ki ni dovolil konkurenci presenečenja saj v letošnjem letu na slovenski ravni ne pozna poraza ponovno je premagal vse tekmovalce v kategoriji kadetov nad 70 kg. in osvojil 1. mesto. Ne smemo pa pozabiti našega največjega klubskega upa Luka Petroviča, ki je na državnem prvenstvu nastopil prvič saj karate trenira šele poldrugo leto a je klonil šele v finalu, za nas je njegovo drugo mesto zlato. Medalje za tretje mesto so osvojili še Mogu Jan, Matic Hribernik in Laura Skornšek čestitke vsem dobitnikom odličij.