Kranj open 2017

Pester vikend za Polzelske karateiste!
05.09.2017
2. pokalna tekma 2017
23.09.2017

V soboto, 16. 9. 2017, so se karateisti Karate kluba Polzela odpravili na mednarodno tekmovanje Kranj open 2017, katerega se je skupaj udeležilo preko 200 tekmovalcev. Med vsemi klubi smo, s samo štirimi tekmovalci, osvojili odlično 5. mesto, ki je plod naših odličnih borcev.

Kot prvi je, v kategoriji malčkov nad 35 kg, na tatami stopil naš najmlajši tekmovalec tekme Aleksej Benjamin Derča, ki je osvojil odlično 2. mesto. Sledila je kategorija mlajših kadetov do 45 kg, v kateri je barve našega kluba zastopal Mai Bašič Fekonja in pometel s konkurenco. Preizkusil se je tudi v starejši in težji starostni kategoriji kadetov do 52 kg, skupaj z našim Tilnom Rioso Novakom, v kateri je premagal tudi tekmovalca, ki bo Slovenijo zastopal na 10. Svetovnem prvenstvu na Tenerifih (Španija), in ponovno osvojil odlično 1. mesto, Tilen pa je z dobrim nastopom pristal na zasluženem 3. mestu. Kot zadnja je, prav tako kot Mai, v dveh kategorijah svoje spretnosti, moč in pogum pokazala Nika Šenica. Med mladinkami do 59 kg je osvojila 2. mesto, v eni kategoriji višje, tokrat med mladinkami nad 59 kg, pa je ostala neporažena in nas pripeljala do tretje zlate medalje na tej tekmi.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo in jim želimo veliko športne sreče v prihodnje!