* KARATEIST LETA 2018 *
24.01.2019
Med športniki leta 2018 občine Polzela kar 7 nagrajencev
04.02.2019

V soboto 26.1.2019 je v Slovenskih Konjicah potekalo mednarodno tekmovanje Horse Cup 2019. Tekmovanja se je udeležilo 88 klubov iz 12 držav. Nastopilo je 601 tekmovalcev, ki so opravili 837 nastopov.

Karate klub Polzela je zastopalo 12 tekmovalcev ter tekmovalk, in sicer: Ažbe Mlačnik, Aneja Jesenek Rojšek, Aleksej Derča, Žiga Trbovšek, Zoja Avžner, Laura Bergant, Mai Bašić Fekonja, Tilen Riosa Novak, Tia Bikić, Nuša Žerjav, Lan Podpečan ter Nika Šenica. Tekmovalce sta vodila Nika Šenica in Luka Deberšek.

Polzelani smo osvojili kar 8 medalj in sicer 5 srebrnih in 3 bronaste. V kategoriji dečkov -45kg je Žiga Trbovšek osvojil 2. mesto, Aleksej Derča pa v kategoriji dečkov +45kg 3. mesto. Mai Bašić Fekonja je v kategoriji kadetov -52kg osvojil 2. mesto, hkrati pa je Tilen Riosa Novak v enaki kategoriji osvojil 3. mesto. V kategoriji kadetinj -54kg je Laura Bergant osvojila 2. mesto. Lan Podpečan je v kategoriji mladincev osvojil 3. mesto. Nika Šenica pa se lahko pohvali kar s 2 srebrnima medaljama, ki ju je osvojila v kategorijah mladinke -59kg in članicah -61kg.

Na sobotni tekmi  pa smo tudi posodili Zojo Avžner in Alekseja Derčo karate klubu Seki Sv. Jernej, ki pa sta si svojim ekipama priborila 3. mesto.