Mladinsko državno prvenstvo 2018

Ljubljana open 2018
Mladinsko balkansko prvenstvo 2018 – Dubrovnik

Mladinsko državno prvenstvo 2018

V soboto, 24. novembra 2018, je Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Karate klubom Kovinar Maribor v večnamenski dvorani Hoče, organizirala Mladinsko državno prvenstvo za leto 2018 v katah in borbah za posameznike.

Tekmovanja se je udeležilo 434 tekmovalcev iz 49 klubov, med njimi seveda tudi člani karate kluba Polzela, ki so dosegli odlične rezultate. Naši člani so skupaj osvojili kar 10 medalj:

Mai Bašič Fekonja – 2.mesto, kadeti -52kg
Laura Bergant – 2.mesto, kadetinje -54kg
Nuša Žerjav – 2.mesto, kadetinje +54kg
NIka Šenica – 2.mesto, mladinke -59kg
Lan Podpečan – 2. mesto, mladinci -68kg
Zoja Avžner – 2.mesto, ml. kadetinje +50kg
Anika Jagarinec – 2.mesto, ml. članice -61kg
Svit Podpečan – 2. mesto, ml. člani +84kg
Zala Kramberger – 3. mesto, malčice -30kg
Žiga Trbovšek – 3.mesto, dečki -45kg

Še enkrat več smo dokazali, da smo eden najuspešnejših klubov. Žal pa smo letos ostali brez naslova državnega prvaka. Ampak vseeno dokazali, da smo med najboljšimi klubi v Sloveniji, trenutno zasedamo 3. mesto v skupni razvrstitvi vseh klubov.

LIVESTREAM POSNETEK IZ TEKMOVANJA:

1. MESTO: Laura Bergant
2. MESTO: Mai Bašič Fekonja, Nuša Žerjav, Zoja Avžner, Laura Bergant, Luka Deberšek
3. MESTO: Tijana Bikić, Mai Bašič Fekonja, Ažbe Mlačnik, Nika Šenica

Dobre borbe so prikazali tudi Lan Podpečan, Aneja Jesenek Rojšek, Zala Kramberger, Tilen Riosa Novak in Nejla Mašič, ki pa tokrat niso posegli po najvišjih mestih.

Odlična popotnica za državno prvenstvo, ki sledi. Čestitke!