3. pokalna tekma KZS, Nova Gorica
15.10.2019
Mladinsko državno prvenstvo 2019 – Celje
25.11.2019

Teden dni pred mladinskim državnim prvenstvom Slovenije je v Ljubljani potekal močan mednarodni turnir v karateju. Nastopilo je 769 tekmovalcev iz 134 klubov iz 14-ih držav.

Karate klub Polzela je tokrat zastopala 11-članska ekipa, ki je domov prinesla sedem odličij. Najuspešnejša je bila borbašica Nika Šenica, ki je osvojila zlato v dveh kategorijah ml. članic. Tekmovalce je vodil Luka Deberšek.

Naši tekmovalci so klub popeljali do 4. mesta v skupni razvrstitvi 134 klubov.

Zlato kolajno so osvojili, Lan Podpečan, Nika Šenica in Nuša Žerjav. V finalu sta tokrat klonila, Laura Bergant in Svit Podpečan in tako osvojila srebrno kolajno. V repasažni borbi za bronasto kolajno je osvojila naša medalistka iz Balkanskega prvenstva, Aneja Jesenek Rojšek.

Vsi tekmovalci so prikazali odlične borbe in naredili dobro popotnico za prihajajoče državno prvenstvo, ki bo naslednjo soboto v Celju.