2. pokalna tekma 2018 – Žalec

CROATIA OPEN 2018 – REKA
PRIPRAVE OTROŠKE REPREZENTANCE
15.10.2018

V soboto, 6. oktobra, je v Žalcu potekala 2. Pokalna tekma v organizaciji Karate zveze Slovenije za leto 2018. Nastopilo je 464 tekmovalcev iz 52 slovenskih klubov. Za Karate klub Polzela je nastopilo 14 tekmovalk in tekmovalcev in sicer: Aleksej Derča, Maj Podpečan, Zala Kramberger, Ažbe Mlačnik, Mai Bašič Fekonja, Lan Podpečan, Laura Bergant, Nuša Žerjav, Tiana Bikić, Šenica Nika, Zoja AvžnerNejla Mašič, Tilen Riosa Novak in Matic Čeh . Tekmovalce sta vodila trenerja Nika Šenica in Luka Deberšek, za dobro sojenje na tekmi pa je poskrbel Juš Jagarinec.

V kategoriji kat se je pokazal velik napredek vendar pa nejla žal ni prišle do želene medalje.

Veliko bolj smo bili uspešni v športnih borbah, kjer smo Polzelani osvojili kar 9 medalj. V kategoriji malčic in malčkov sta srebrno medaljo osvojila Zala Kramberger in Ažbe Mlačnik. Zelo uspešno sta v kategoriji ml. kadetov nastopila Aleksej Derča, Zoja Avžner, ki sta osvojila 3. in 1. mesto. Nastopili so tudi izkušeni tekmovalci, ki so potrdili dobre treninge in nanizali odlične rezultate. Mai Bašič Fekonja je osvojil 2. mesto kategoriji kadetov do 52 kilogramov. Pri puncah pa se je srebrne medalje razveslila Laura Bergant. V kategoriji kadetinj nad 54 kilogramov se je zmage v finalu veselila Nuša Žerjav. Na koncu pa so sledili še borbe mladincev in mladink tretjega mesta v svoji kategoriji se je veselil Lan Podpečan, Nika Šenica pa je pokorila svojo konkurenco in zmagal v kategoriji mladink do 59kg.

Potrebno pa je pohvaliti tudi ostale tekmovalce.